Jedno únorové ráno kompletně změnilo plány na letošní dovolenou. Na cestujlevne.com se totiž objevily extra levné letenky na květen do New Yorku. Pak už to vzalo rychlý spád. Pojedeme? Tak jo. Následoval asi hodinový boj při nákupu letenek, kdy některé servery nefungovaly, na jiných zase nebylo možné provést platbu. Až už jsme to skoro vzdali, objevila se zelená barva, značící potvrzení platby.
Někdy bylo čekání na dovolenou už dlouhé, ale náročné dny nejen v práci jsme překonali a konečně přišel 6. květen.
Z Prahy se vydáváme do Dublinu. Zde na nás čeká první adrenalinová zkouška - na přestup jsou sice tři hodiny, nicméně při stáhnutí letenek do telefonu je termín pro nástup do letadla asi hodinu po našem příletu do Dublinu. A to znovu musíme vyzvednout letenky a projít předsunutou hraniční kontrolou USA. Nakonec je ale vše v pohodě, i námi obávaná hraniční kontrola proběhne v klidu (jen si člověk z těch nervů plete při sejmutí otisků, která ruka je pravá a která levá). Za chvíli ale už sedíme v letadle a máme před sebou asi sedm hodin cesty.
Na letiště JFK dosedáme kolem osmé hodiny večer a přesouváme se na hotel na dolním Manhattanu (https://www.booking.com/hotel/us/hotel-lower-east-side-new-york.cs.html).
Na sobotu nemáme nic naplánováno, což se nakonec ukáže jako dobrá volba :) Vzhledem k pořádnému dešti bychom si stejně města moc neužili. Jelikož se hotel nachází hned vedle Grand Zero, rozhodneme se pro návštěvu muzea věnovanému událostem 11. září. Muzeum se nachází přímo pod památníkem na místě, kde stály věže Světového obchodního centra. A tak kromě zničených hasičských aut a dalších artefaktů z tohoto hrůzného dne, se člověk může projít po základech Dvojčat.
V neděli nás čeká první bod plánovaného programu, a tím je zápas baseballu mezi New York Yankees a Texas Rangers. Až do konce ale nevydržíme. Po sedmém inningu (za stavu 0:0) se kvůli pořádné zimě, která se nám dostává pod kůži, rozhodneme stadion opustit. Samozřejmě teprve po našem odchodu začnou naskakovat body a zápas skončí výhrou Yankees 3:2.
Začátkem pracovního týdne se počasí konečně umoudří. Pešky se tedy vydáváme z hotelu směr Brooklyn Bridge. Davy turistů se prodíráme na druhou stranu. Nicméně jakmile sejdeme z mostu do Brooklyn Bridge Park, najednou je klid. Po klasickém americkém obědě (burger a hranolky) se vracíme zpět a spěcháme na vyhlídku Top Of The Rock na Rockefeller Center. Počasí nám opravdu přeje a tak se můžeme pokochat výhledem na celý New York. Po celém dnu venku se dokonce stihneme i spálit (loupající se nos si odvážím až domů).
V úterý opět využíváme krásného počasí a vezeme se trajektem na Governors Island, který se nachází asi 15 minut trajektem od dolního Manhattanu. Jsme překvapeni, že jsme tu skoro sami. Ostrov obejdeme celý dokola a užíváme si jak téměř letní počasí, tak krásné výhledy na panorama Manhattanu a Sochu Svobody.
Středa měla být ve znamení plavby kolem NY. Tu jsme si rezervovali přes Airbnb - chtěli jsme se tak vyhnout davům na klasických okružních jízdách. Plavba ale byla nakonec ráno zrušena a my tak musíme měnit plány. Směřujeme tedy k lanovce, která převáží obyvatele NY na Roosevelt Island. Ten si z části projdeme a můžeme opět obdivovat panorama NY, tentokrát zase z jiného pohledu.
Plavbu lodí ale nevzdáváme. Po chvíli hledání objevíme Classic Harbour Line, která má na Trip Advisoru parádní hodnocení. Neváháme a rezervujeme plavbu kolem dolního Manhattanu. A určitě nelitujeme. Jednak je na lodi opravdu pár lidí a máme i vlastní rezervovaný stůl, navíc si můžeme vychutnat přípitek přímo pod Sochou Svobody. Nakonec nás původní zrušená plavba vůbec nemrzí.
Předposlední den v New Yorku máme v plánu návštěvu muzikálu Chicago na Broadway. Ráno vyplňujeme procházkou v Central Parku, odpoledne během kolem Hudson River a večer vyrážíme užít si pořádnou show. Překvapuje nás, jak je divadlo Ambassadors Theatre malé a staré :) Muzikál je ale parádní. Hlavní roli ztvárnila Pamela Anderson. A jeden poznatek na konec - pro vystupování na Broadway není potřeba skvěle zpívat, stačí v 54 letech vypadat stále na 30. A zvládnout pořádnou show.
I když nejsme pověrčiví, na pátek 13. si nic extra neplánujeme. Plujeme trajektem na Staten Island, jdeme si zaběhat nebo odnést poslední filmy k vyvolání. Prostě pohodový poslední den dovolené.
A sobota už je jen ve znamení cestování. Do Dublinu nám to letí až v devět večer a tak navštívíme naši oblíbenou restauraci Le Pain Quotidien - a to dokonce dvakrát. Chtěli jsme si dát pořádný brunch, nicméně v první restauraci s nás nikdo nevšímá - teda až na chvíli, kdy chceme platit :) Alespoň jsme zabili trochu více času.
Tím je náš výlet do USA u konce. Dovolená ale ještě nekončí. Zítra si ještě užijeme den v Dublinu.

You may also like

Back to Top